آموزش اتصال وردپرس به تلگرام

اتصال کانال تلگرام به وردپرس

برای اتصال کانال تلگرام به وردپرس طبیعتا به یک کانال تلگرام برای وردپرس نیاز داریم. ساخت کانال تلگرام معمولا برای اکثر کاربران مسئله جا افتاده ای است. سپس به یک ربات تلگرام وردپرس نیاز داریم که پیش تر به طور کامل برررسی شد. در این قسمت سعی می کنیم آموزش اتصال کانال تلگرام به وردپرس را به طور کامل بررسی کنیم. ابتدا یک چک لیست از مسیر کار را ارائه می دهیم. سپس تک تک مراحل را بررسی خواهیم کرد. با این آموزش بی نظیر با ما همراه باشید.

چک لیست اتصال کانال تلگرام به وردپرس
 • ساخت کانال تلگرام برای وردپرس
 • ساخت ربات تلگرام وردپرس
 • ایجاد دسترسی مدیریت کانال برای ربات تلگرام وردپرس
 • دانلود و نصب افزونه تلگرام وردپرس
 • ارتباط وردپرس با تلگرام از طریق ربات تلگرام وردپرس
 • اتصال کانال تلگرام به وردپرس
 • تنظیمات ارسال مطالب وردپرس به کانال تلگرام
 • ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام
ساخت کانال تگرام برای وردپرس

ساخت کانال تلگرام برای وردپرس تفاوتی با ساخت کانال های دیگر ندارد. ولی چند نکته برای ساخت کانال وجود دارد که با هم بررسی می کنیم.

نکته اول در ساخت کانال تلگرام برای وردپرس این است که دسترسی کانال باید عمومی یا Public باشد. امکان ارسال مطالب وردپرس به تلگرام برای کانال های خصوصی یا Private وجود ندارد.

نکته دوم نام کاربری کانال تگرام می باشد. یک نام کاربری مناسب و ترجیحا با نام برند یا سایت خود انتخاب نمایید. یک نام کاربری کوتاه با نام سایت شما سهولت دسترسی کاربران به کانال تلگرام وردپرس شما را فراهم می کنید. از نام کاربری کانال برای اتصال افزونه تلگرام وردپرس استفاده می کنیم.

نکته سوم (اختیاری) در ساخت کانال تلگرام برای وردپرس استفاده از نام برند و لوگوی سایت شما می باشد. در انتخاب نام کانال دقت کافی را داشته باشید تا کاربران نیز شما را ساده تر پیدا کنند.

ساخت ربات تلگرام وردپرس با دسترسی مدیریت کانال

پس از ساخت کانال تلگرام باید یک ربات برای مدیریت کانال تگرام وردپرس داشته باشید. آموزش ساخت ربات در همین مقاله بررسی شد. برای اینکه امکان ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام را داشته باشید. باید دسترسی مدیریت کانال تلگرام توسط ربات وردپرس را فراهم کنید. برای این منظور کافی است تا از بخش تنظیمات کانال و بخش Administrators ربات تلگرام وردپرس را به عنوان مدیر کانال اضافه کنید.

دانلود و نصب افزونه تلگرام برای وردپرس

برای اتصال وردپرس به تلگرام افزونه های متعددی توسعه داداه شده اند. در این مقاله 6 تا از بهترین افزونه های تلگرام وردپرس را معرفی نمودیم. محبوب ترین افزونه تلگرام برای وردپرس با عنوان Telegram for WordPress با نسخه های جدید وردپرس سازگار نیست و به درستی عمل نمی کند. برای این آموزش ما افزونه وردپرس تلگرام یا WP Telegram را در نظر گرفته ایم. این افزونه با آمار دانلود بیش از 4 هزار نسخه پس از افزونه Telegram for WordPress دومین افزونه محبوب تلگرام برای وردپرس می باشد. ما در وردپرس باران دانلود افزونه WP Telegram را پیشنهاد می کنیم. این افزونه بروزرسانی منظمی دارد. همچنین با جدیدترین نسخه وردپرس تست شده و کارکرد آن توسط وردپرس باران کاملا تست شده است (1397.08.12).

ارتباط وردپرس با تلگرام از طریق ربات تلگرام وردپرس

پس از دانلود افزونه تلگرام وردپرس آن را نصب و فعال سازی کنید. برای ارتباط وردپرس با تلگرام از طریق ربات تلگرام وردپرس چنین عمل می کنیم. ابتدا باید وارد تنظیمات افزونه تلگرام وردپرس شوید. برای این کار روی نام افزونه وردپرس تلگرام یا WP Telegram کلیک نمایید. در بخش مربوط به توکن ربات یا Robot Token باید توکن ربات تلگرام وردپرس را وارد نمایید. برای بررسی درستی عملکرد نیز می توانید دکمه کنار آن را بزنید تا پیام تایید را مشاهده کنید. توجه فرمایید در برخی سرورها ممکن است هنگام تست با پیام خطا مواجه شوید. در تحقیق ما در وردپرس باران حتی اگر در تست پیام خطا ظاهر شود افزونه به درستی عمل می کند. در پایان نیز تنظیمات را ذخیره نمایید.

توکن ربات تلگرام خود را فراموش کرده اید؟ وارد صفحه چت با ربات ساز @BotFather شوید. عبارت /mybots را تایپ و ارسال نمایید. سپس بر روی دکمه نام ربات خود کنید. لیستی از امکانات ربات تلگرام وردپرس را مشاهده می کنید. برای دریافت توکن ربات کافی است بر روی دکمه API Token کلید نمایید.

اتصال کانال تلگرام به وردپرس

در ادامه باید اطلاعات اتصال کانال تلگرام به وردپرس را تنظیم نماییم. برای این منظور در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس از بخش WP Telegram بر روی Post To Telegram کلیک نمایید. در این صفحه تنظیمات کاملی برای ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام وجود دارد. مهمترین بخش وارد کردن نام کاربری کانالی است که می خواهید مطالب در آن منتشر شود. در بخش قبل ربات تلگرام وردپرس را نیز به عنوان مدیر کانال به آن اضافه نموده اید. توجه کنید که نام کاربری کانال تلگرام را حتما با @ در ابتدای آن وارد نمایید. در پایان حتما تنظیمات را ذخیره نمایید.

ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام

خوب تا اینجا یک کانال تلگرام وردپرس ساختیم. سپس یک ربات تلگرام وردپرس ساختیم و آن را مدیر کانال خود نمودیم. در ادامه افزونه تلگرام وردپرس را نصب و تنظیمات معرفی ربات تلگرام وردپرس و اتصال کانال تلگرام به وردپرس را انجام دادیم. از این جا به بعد وارد بخش جذاب ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام می شویم. تنظیمات کاملی در افزونه وردپرس تلگرام برای کنترل کامل ارسال مطالب وردپرس به تلگرام وجود دارد. مهمترین بخش تعیین زمان ارسال مطالب وردپرس به تلگرام می باشد. دو انتخاب کلی عبارتند از

 • ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام برای نوشته تازه
 • ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام برای بروزرسانی نوشته

سایر تنظیمات مربوط به محتوای ارسالی و نحوه ارسال می باشد که می توانید به دلخواه تنظیم نمایید. برای افزایش ترافیک سایت از ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام حتما لینک نوشته را در محتوای ارسالی درج نمایید.

بهترین افزونه تلگرام وردپرس :

 • افزونه تلگرام برای وردپرس Telegram for WP
 • افزونه تلگرام وردپرس WP Telegram (Auto Post and Notifications

تاریخ انتشار اصلی : 2019-05-05 05:26:18

  نظر خود را بگذارید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  + 60 = 65